Jak na ...Návod

8 Tipů: Jak odstranit skvrny z bílého oblečení?

Bílé oblečení je krásné a elegantní. V tomto článku vám přinášíme 8 tipů, jak odstranit skvrny z bílého oblečení.

Odstraňování skvrn z bílého oblečení může být obtížné, ale s těmito osmi tipy byste měli být schopni odstranit většinu skvrn. Vždy se snažte skvrnu odstranit co nejdříve a používejte jemné metody, abyste zabránili poškození tkaniny. Pokud si nejste jisti, jak danou skvrnu odstranit, zvažte profesionální čištění. S těmito tipy by však mělo být odstraňování skvrn z bílého oblečení mnohem snazší.

Čím dřív, tím líp

Co nejdříve po zjištění skvrny začněte s odstraňováním. Pokud necháte skvrnu na oblečení, bude se do tkaniny vtírat a bude mnohem těžší ji odstranit. Pokud tedy není možné skvrnu ihned odstranit, nechte ji namočenou ve studené vodě, dokud ji nebudete moci úplně odstranit.

Použití citronové šťávy

Citronová šťáva je velmi účinná při odstraňování skvrn z bílého oblečení. Naneste citronovou šťávu na skvrnu a nechte ji působit po dobu 15-30 minut. Poté oblečení opláchněte ve studené vodě a vložte ho do pračky.

Peroxid vodíku

Peroxid vodíku může být také velmi účinný při odstraňování skvrn z bílého oblečení. Naneste na skvrnu malé množství peroxidu vodíku a nechte ho působit po dobu 10-15 minut. Poté oblečení opláchněte ve studené vodě a vložte ho do pračky.

Vinný ocet

Vinný ocet může být také velmi účinný při odstraňování skvrn z bílého oblečení. Naneste na skvrnu malé množství vinného octu a nechte ho působit po dobu 10-15 minut. Poté oblečení opláchněte ve studené vodě a vložte ho do pračky.

Bicarbonát sodný

Bicarbonát sodný může být také velmi účinný při odstraňování skvrn z bílého oblečení. Smíchejte trochu bicarbonátu sodného s vodou, aby vznikla pasta. Naneste pastu na skvrnu a nechte ji působit po dobu 15-30 minut. Poté oblečení opláchněte ve studené vodě a vložte ho do pračky.

Tekutý prášek na praní

Pokud jsou skvrny na bílém oblečení stále viditelné, použijte tekutý prášek na praní. Tekutý prášek může být velmi účinný při odstraňování skvrn z bílého oblečení. Naneste tekutý prášek na skvrnu a nechte ho působit po dobu 5-10 minut. Poté oblečení opláchněte ve studené vodě a vložte ho do pračky.

Chlor

Pokud jsou skvrny na bílém oblečení velmi viditelné, může pomoci chlor. Smíchejte malé množství chloru s vodou a naneste směs na skvrnu. Nechte směs působit po dobu 10-15 minut. Poté oblečení opláchněte ve studené vodě a vložte ho do pračky.

Profesionální čištění

Pokud jste už zkusili všechno, ale nic nefunguje, zvažte profesionální čištění. Některé skvrny se jednoduše nedají odstranit doma a je nejlepší je nechat na profesionálech.

Jak odstranit skvrny z bílého oblečení

Přečtěte si můj minulý článek o tom, jak vyčistit koberec.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
Kamila Vargová
Jsem studentkou VŠ v Praze. Ráda píšu, maluju a hraju na klavír. Maluju v aplikaci Procreate třeba portréty, cokoliv podle fotografií a následně je tisknu na oblečení. Tudíž se jedná o originální kousky.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *