Cestování

Nevíte kam na dovolenou? Přece do Chorvatska!

Pokud jedete autem například z Prahy, přijedete do Zadaru přibližně za 9 hodin. Někdo to stihne i dříve. Největší výhodou cestování autem je, že si s sebou můžete sbalit cokoli chcete a pokud náhodou vyjedete o hodinu později, nic se nestane. Další výhoda je ta, že nemusíte stát frontu v autopůjčovně. Vlastním autem můžete přejíždět z města do města, zajet se podívat na památky nebo si dojet pohodlně nakoupit.

Cestování letadlem

Komu se nelíbí představa 9 hodin v autě, může letět letadlem. Přímý spoj z Prahy do Zadaru nabízí letecká společnost Ryanair a létají přibližně od května do září. Let Praha-Split nabízí společnost Smartwings a lety jsou také od května do září. Do Zadaru letíte hodinu a 10 minut, do Splitu doletíte za hodinu a 35 minut. Cestovat letadlem je pro mnohé pohodlnější a samozřejmě rychlejší, ale pak jste odkázáni na autopůjčovnu. Pronájem auta je rok od roku dražší. Samozřejmě můžete využívat služby taxi, ale je potřeba počítat s tím, že se vám dovolená prodraží. Můžete využít i službu Bolt a Uber, která je o něco levnější než klasický taxík.

Moře

Dalším důvodem, proč si vybrat dovolenou v Chorvatsku, je čistota moře. Všichni se přece chceme koupat v čisté vodě. Jadranské moře patří k mimořádně čistým mořím. Kontrola se provádí na přibližně 900 místech. Přesnější informace najdete přímo na těchto stránkách o čistotě vody v chorvatštině. Pokud se rádi potápíte, jezdíte na vodním skútru nebo na paddleboardu, kvalita vody vás bude jistě zajímat.

Doporučujeme také článek s 8 tipy, kam na výlet v Chorvatsku.

Řeč

Těšíte se na dovolenou, ale při myšlence na zařizování ubytování se orosíte, protože budete muset mluvit cizím jazykem? V Chorvatsku se domluvíte bez problému! A to je další důvod, proč si vybrat dovolenou právě v této zemi. Naše jazyky si jsou opravdu dost podobné a většina Chorvatů česky rozumí, protože od května do září tam mají plno českých turistů. A nejdůležitější slovíčko všichni známe, pivo je pivo.

Koukněte se také, kam vyrazit po Čechách na dovolenou s koupáním.

Ubytování

Chorvatsko nabízí spoustu možností ubytování. Můžete si vybrat, jestli chcete trávit dovolenou v hotelu, apartmánu, dokonce si můžete pronajmou celý dům, který má většinou bazén a některý i vířivku. Takovému domu se v Chorvatsku říká kuća za odmor, čti kůča za odmor a pronajmout si ho může každý. Většinou si tyto domy pronajímají větší skupiny lidí nebo širší rodiny, které chtějí trávit dovolenou pohromadě. Tyto domy nabízejí mnohem větší soukromí než apartmány nebo hotely, a najdete v nich i venkovní gril, kde si můžete ugrilovat čerstvé ryby.

Dovolenou si zasloužíme všichni. Je jen na vás, kam a s kým vyrazíte. Na dovolené v Chorvatsku se mi líbí, že uspokojí požadavky každé skupiny. Pokud vám na dovolenou nezbývá moc peněz, nevadí. V Chorvatsku najdete i skromnější apartmány. Pokud ale hledáte vyšší úroveň, i tu zde najdete. V posledních letech se v Chorvatsku staví spoustu nádherných kamenných domů, které nabízejí stále žádanější soukromí.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
MichaelaTau
Ráda čtu, píšu a učím se nové věci. Mám ráda moře, slunce a dobré jídlo. Ráda lidem opravuji gramatické a pravopisné chyby, aby se také naučili něco nového. Mám ráda humor.

    Chci k tomu něco říci

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *