Cestování

Plánujete strávit dovolenou v ČR? Nezapomeňte navštívit ani nejoblíbenější hrady a zámky

Plánujete strávit prázdniny v Česku? Máme pro vás pár tipů na ta nejkrásnější místa, která se rozhodně vyplatí navštívit.

Nejlepší způsob trávení dovolené? Pronajatá chata

Pokud plánujete strávit dovolenou v ČR, možná teprve přemýšlíte, kam se vlastně vydat a kde se ubytovat.

Všechny možnosti mají své kouzlo. Pokud máte auto, ve kterém můžete přespávat, jedná se o skvělou možnost poznávat každý den nový kousek republiky a dovolenou trávit na cestách. Nic vám nebrání vyjet ani za hranice a poznávat krásy krajiny našich sousedů. Tuto perfektní možnost však zdaleka nemá každý a současně se jedná o aktivní dovolenou, na kterou nemusíte mít po náročném roce náladu.

Další možností je kemp nebo hotel, kde si však neužijete příliš klidu – a hotel rozhodně výrazně zasáhne do rodinného rozpočtu.

Pro nás je rozhodně nejlepší volbou vlastní pronájem chaty či chalupy. Ve vlastní pronajaté chalupě máte plné zázemí a současně klid na vlastní akce ať už s rodinou nebo skupinou přátel. Nemusíte se bát, že bude někoho rušit vaše párty nebo plačící miminko a současně nikdo nebude narušovat ani váš klid.

Zkrátka a dobře se jedná o nejlepší volbu, kterou dovolená v Česku nabízí.

A kam se vydat za poznáním?

Jaké hrady a zámky by neměly uniknout vaší pozornosti?

Česko se kromě nádherné přírody pyšní také těmi nejuchvatnějšími hrady a zámky. Které by neměly uniknout vaší pozornosti?

Hrad Loket

Hrad Loket se nachází poblíž Karlových Varů. Jeho zvláštní název pravděpodobně vychází z podoby řeky Ohře, která se pod hradem ohýbá právě ve tvaru lidského loktu.

Původní funkce pevnosti hradu Loket brzy ustoupila funkci rekreačního areálu pro krále a měšťany, dokud se na přelomu 19. a 20. století neproměnil ve věznici.

Veřejnosti je Loket otevřen od roku 1989.

Při návštěvě si můžete prohlédnout celý hrad. Kromě věže a rotundy si můžete prohlédnout také několik poschodí vězeňských kobek, kde se dozvíte podrobné informace o útrpném právu. Na hradě nesmíte minout ani výstavu zbraní a porcelánu.

Loket rozhodně stojí za návštěvu, pro kterou si raději vyhraďte celý den.

Zámek Lednice

Lednicko-valtický areál patří k nejkrásnějším místům naší republiky. Nachází se ve vinařském jihomoravském kraji, konkrétně v Mikulovské vinařské podoblasti. Kromě nádherného zámku a zahrad si zde tak můžete zajít i do sklípku na sklenku dobrého pití a užít si nádhernou jihomoravskou krajinu.

Samotný zámek nabízí mimo jiné také bezkonkurenční reprezentační sály s vyřezávanými a detailně zdobenými stropy. Užít si zde můžete i ladné propojení rovnou několika architektonických stylů.

Pro více inspirace na české hrady a zámky si můžete přečíst článek Hrady a zámky v ČR | Průvodce 2022.

V okolí zámku Lednice se nachází také město Mikulov, kde je možné se ubytovat a odkud se můžete vydat na další výlety po okolí. Ubytování v Mikulově je k dispozici v řadě hotelů a penzionů, které poskytují kvalitní služby a pohodlné ubytování pro turisty.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
Patrik
Zajímají mě všechna zákoutí digitálního marketingu, investice i osobní rozvoj. Spolupracuji v rámci konzultací na vybraných větších online projektech a také mám několik vlastních jako zijuspesne.cz nebo zakeri.cz.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *