CestováníJak na ...

Jak si zpříjemnit letní vedra aneb vějíř nebo mini větrák

větrák v létě

Ačkoliv to tak nevypadá, již brzy udeří tropické teploty, které nás staví před zásadní otázku, jak nejlépe přežít, pokud se nenacházíme v blízkosti klimatizace.

V našem článku si rozebereme následující:

  • Výhody a nevýhody vějíře
  • Výhody a nevýhody mini větráku
  • Proč jsem přešla od vějíře k mini větráku
  • Na závěr jeden neocenitelný typ

Vějíř

Výhody klasického vějíře jsou následující, jedná se o skvělý módní doplněk, kterým ozvláštníte jakýkoliv outfit – dále nízká cena a vysoká dostupnost. Vějíř seženete prakticky na každé tržnici. Je energeticky nezávislý, poháníte jej vlastní rukou.

Nevýhody vějíře jsou nízká účinnost a vysoká fyzická námaha. Po chvíli bolí ruka a efekt svěžího vzduchu, je zcela nepatrný. Nízká kvalita při jeho cenové dostupnosti je také velice častým problémem. Vějíř se mnohdy rozpadne ještě před koncem léta.

Mini větrák

Hlavní výhodou mini větráku je jeho účinnost. Mini větráky stejně jako stolní či stojanové větráky mají tři rychlosti (Pokud se nejedná o ruční větrák, u kterého je stejně nízká účinnost jako u vějíře a mnohem vyšší fyzická námaha.) Některé mini větráky bývají vybaveny stojákem, lze je tedy umísti na stůl či popruhem k zavěšení na krk.

Nevýhodou mini větráku je, že jeho životnost bývá obvykle čtyři hodiny a poté je nutné jej dobít pomocí USB kabelu, což pokud nejste v blízkosti zdroje napájení může být značný problém. Další nevýhodu je poněkud vyšší cena, než u vějíře. Také jej nesežene na každé tržnici a musíte si jej objednat přes internet.

Shrnutí:

Já sama jsem dlouhá léta používala vějíř, ale jeho nevýhody převážily. Sama hlavní nevýhodu vějíře vidím to, že v přeplněné MHD je nepoužitelný. Pokud váš dopravní podnik vlastní klimatizované vozy a používá je pak gratuluji. Ten náš sice klimatizované vozy vlastní a rád se s nimi chlubí na internetu, ale většinu času s nimi nejezdí, aby se neošoupaly kolečka, proto se mým věrným společníkem na cestách stal právě mini větrák.

Jistě vás zajímá jak jsem vyřešila problém s dobíjením mini větráku. Úplně jednoduše, stačí si do batohu, kabelky, nebo crossbody tašky umístit power banku, připojíte kabel a už zase foukáte 🙂

Tip na závěr:

Crossbody tašku vybírejte s širokým popruhem, ty úzké se nepříjemně zařezávají do ramene, zvláště, když v ní máte něco těžšího.

Doporučuji také článek o instantní kávě nebo o obnově dat z SD karty.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
JanaC
Copywriterka na volné noze. Milovnice knih a módy.

    Mohlo by se vám také líbit

    Chci k tomu něco říci

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *