Kultura

Top 10: Nejlepší francouzské filmy

Země galského kohouta nepřinesla světu jen Eiffelovku, ale také nekonečně mnoho skvělých filmů. Které byste měli určitě vidět? Tady jsou. Nejlepší francouzské filmy.

Amélie z Montmartru

Amélie z Montmartru je určitě první, co vás napadne, když se řekne nejlepší francouzské filmy, takže ani na tomto seznamu nesmí tato klasika chybět. Film, který proslavil snad všechno a všechny, kteří jsou s ním spjatí. Z herečky Audrey Tautou se stala hvězda. Nejeden turista díky Amélii touží po fotce z Montmartru, ale také z kavárny od Dvou mlýnů. Všichni mají v paměti filmový plakát a jen co zahrají první tóny skladeb Yanne Tiersena, tak už víte, o jaký snímek se jedná.

Poetický příběh tak trochu bláznivé a naivní Amélie nejde nemilovat. Přesvědčí vás o tom, že štěstí a láska čeká na každého.

Coco Canel

Jestli jste si oblíbili herečku Audrey Tatou, tak i následující film vás potěší. Tentokrát se jedná o životopisný snímek slavné módní návrhářky, díky které má každá žena ve skříni svoje malé černé. Jestli se tedy chcete dozvědět více o této módní ikoně ponořte se do toho příběhu. A že není o nic méně zajímavý a bláznivý než byl ten Améliin. No řekněte sami, není to neuvěřitelné, jak se z malé holky v sirotčinci stane módní guru 20. století?

Nedotknutelní

Film, který vynesl na hvězdné nebe dalšího herce, tentokrát Omara Sy, se inspiroval skutečným příběhem. Dvě strany mince jsou postavy Philippa a Drisse. Zatímco ten je aristokrat a má na co si vzpomene, až tedy na zdraví. Ten druhý, dalo by se říct, má zase jen to zdraví, do kapsy hodně hluboko a k tomu právě opustil vězení. Přesto je osud spojí dohromady a jejich vztah se postupně mění v přátelství, které je mění možná více, než by sami čekali.

I dva jsou rodina

Zůstaňme ještě u Omara Sy. Ve filmu I dva jsou rodina mu zůstal charakter bezstarostného bohéma a navíc mu přibylo dítě. Nezávazný život lamače dívčích srdcí končí právě v okamžiku, kdy mu jedna z jeho náhodných známostí předá do rukou jejich dceru a zmizí. Zaskočený Samuel brzy pochopí, že z této situace se na nějakou dobu nepůjde vykroutit. Film pro všechny děti a hlavně rodiče. Pokud taky někdy tápete ve výchově, načerpejte inspiraci.

Milosrdné lži

Pokračujeme ve šňůře již zmíněných herců. Tentokrát si půjčím druhého z dvojice Nedotknutelných, francouzského herce Françoise Cluzeta. Ten je jedním z party kamarádů, která se stejně jako každý rok sjíždí na jeho chatě nedaleko Bordeaux. Na první pohled spokojení a úspěšní lidé středního věku. Ale každý máme nějaké svoje tajemství. A tak i tito kamarádi během dovolené zjišťují, že každý z nich před ostatními a před sebou samých schovává své malé lži. Milosrdné lži se po letech dočkaly dvojky. Ta se na rozdíl od klasických dvojek, nemá vůbec za co stydět a jedničce se směle vyrovná.

Příběh Marie

Co kdybyste byli od mala slepí a hluší a navíc žili v 19. století? Přesně to je osud Marie. Příběh byl založen na skutečném životě Marie Heurtin.

Marie žije ve světě, kde nikomu nerozumí a kde nikdo nerozumí jí. Její nezdolná povaha je výzvou pro řádovou sestru Marguerite. Ta svoje úsilí nevzdává, ale cesta po které se s nevidomou dívkou vydává není lehká. Marguerite ale přináší naplnění jejího řádového i pozemského života.

Příběh dívky v plamenech

Kdo hledá najde. A v Příběhu dívky v plamenech najde od všeho trochu, drama, feminismus, emancipaci, svobodu.

Héloïse není z těch kteří by byli páni svého života. Jako dívka z vyšších kruhů na konci 18. století se musí provdat, i když nechce. Její poslední zbraní zůstává vzdor proti malování svého portrétu pro budoucího manžela. Její tvář tajně zachycuje naoko společnice ale ve skutečnosti její matkou najatá malířka Marianne. Jejich vzájemný čas je ohraničený, ale jejich vztah nakonec přerůstá všechny tehdejší hranice.

Láska

V nemoci i ve stáří dokud nás smrt nerozdělí. To by mohl být podtitul filmu Láska. George a Anna jsou osmdesátníci v důchodu, které spojuje několikaleté krásné manželství a láska ke klasické hudbě. Pak ale oběma i jejich dceři změní život Annina mrtvice. Život se otáčí vzhůru nohama a jejich roky budované pout prochází těžkou zkouško. Co všechno vydrží láska?

Co jsme komu udělali?

Rodinu si nevybíráte. O tom by mohli mluvit manželé Claude a Marie. Jejich tři dcery se provdali, ovšem do rodiny přivedli ženichy, kteří nejsou zrovna podle gusta rodičů. Překvapení jim navíc chystá jejich čtvrtá dcera, jejíž partner už je víc, než by mohli rodiče snést.

Edith Piaf

Co by byla Francie bez Eiffelovky? A co by byla bez Edith Piaf? Top 10: Nejlepší francouzské filmy uzavírá životopisný snímek, který zachycuje život této mimořádné šansoniérky od dětství na chodníku až po koncertní domy. Film dává nahlédnout na kariéru i do soukromí geniální šansoniérky. Edith ukazuje, že i přes těžkou startovní pozici, se vůlí, vírou a nadáním můžeme přiblížit ke svým snům.

Pokud se vám tento článek líbil, tak zkuste také nejlepší dobrodružné filmy a nejlepší sci-fi filmy.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
2
Užitečné
2
Super
1
Nic moc
1
Trapas
2

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více:Kultura