Kultura

TOP 10: Vánoční filmy na Netflixu

K vánočním svátkům neodmyslitelně patří pohádky a filmy. Pojďme se podívat na vánoční filmy na Netflixu, které potěší děti i dospělé.

1.Chlapec, kterému říkají Vánoce (2021)

Příběh vás zavede do období, kdy lidé ještě Vánoce ani Santu Clause neznali. Malý Nikolas vyrůstá v chudších poměrech se svým tatínkem, ale snaží se vidět ve všem jen to dobré. Tatínka trápí, jak živoří, a tak se rozhodne zúčastnit výpravy na sever, aby jim přilepšil. O Nikolase se tedy musí starat jeho teta, s tou však nemá dobrý vztah. Po nějaké době se rozhodne vydat za svým otcem. Jde pouze on a jeho myš, kterou naučil mluvit. Cestou se dostane do kouzelné země elfů a zde začíná zvrat, protože v zemi elfů to není tak kouzelné, jak se může zdát.

2. Anděl Páně (2005)

Česká vánoční pohádka, kterou bychom rozhodně neměli vynechat! Petronel, Uriáš – jména, která každý Čech zná. Příběh, který poukazuje na to, že v každém z nás je alespoň kus dobra.

Pohádka režiséra Jiřího Stracha pohladí po duši malé i velké diváky.

3. Klaus (2019)

Mladého pošťáka, který se nehrne do práce, pošlou za trest na nejnešťastnější místo na Zemi do Smearinsbergu. Jeho úkolem je zde znovu zprovoznit poštovní pobočku a odeslat několik dopisů.

Lidé jsou na sebe zlí, vedou mezi sebou válku, vše je zde ošklivé a nikdo s tím nehodlá nic udělat. Proto, když přijede mladý pošťák a snaží se zde něco změnit, začnou proti němu bojovat. Pošťák se navíc seznámí se samotným panem Klausem, který ale už dárky dětem nedává.

Vánoční film na Netflixu: Klaus
Klaus (2019). Zdroj: Netflix.com

Zprovozní mladý pošťák poštovní pobočku? Přesvědčí Klause, aby zase rozdával dětem radost? Zlepší nejnešťastnější místo na Zemi a přinese mezi lidi radost? Animovaná pohádka s nominací na Oscara rozhodně stojí za shlédnutí! Zábavný, poučný a dojemný příběh pro celou rodinu.

4. Grinch (2000)

Odpůrce Vánoc Grinch. Samotář, který žije nad Kdosicemi a jehož cílem je zničení Vánoc a pomsta Kdovíkům. Ale proč se jim chce pomstít? Nenávist k Kdovíkům vznikla už v jeho dětství.

Je tu také holčička Cindy, která se jako jediná Grinche nebojí a vidí v něm i jeho dobrou stránku. Dokonce chce, aby se zúčastnil místní soutěže Smíchmajstera.

Vánoční film na Netflixu: Grinch
Grinch. Zdroj: ČSFD.cz

Podaří se Cindy v Grinchovi změnit nenávist v lásku? Tento vánoční film na Netflixu nesmí o Vánocích chybět.

5. Vánoční kronika (2018)

Jak to dopadne, když se mladší sestra rozhodne přesvědčit svého bratra, že Santa Claus existuje? Když děti Clause opravdu potkají, schovají se do jeho saní. Jenže, když je Santa cestou objeví, vyděsí se a se sáněmi nabourá. Jak ale roznese dárky dětem po celém světě? Podaří se dětem a Santovi Vánoce zachránit?

Vánoční kronika už má i svoji druhou část, kterou na Netflixu také najdete.

Film na Netflixu: Vánoční kronika
Vánoční kronika (2018). Zdroj: ČSFD.cz

6. Prázdniny (2006)

Obě dvě jsou zklamané z lásky, Amandu podvádí její manžel a Iris je zamilovaná do špatného muže. Jedna žije v deštivém Londýně, druhá ve slunečném Los Angeles. Jejich životy se ale radikálně změní poté, co si na Vánoce vymění svá bydliště. Najdou konečně opravdovou lásku? Dostanou od života to, co si přejí?

Romantický film v hlavních rolích s Cameron Diaz a Kate Winslet nesmíte vynechat.

7. Sváteční rande (2020)

Sváteční rande
Sváteční rande (2020). Zdroj: Netflix.com

Nechcete chodit na každou rodinnou oslavu bez partnera? Sloane a Jackson tento problém vyřešili. Stali se z nich „sváteční“ partneři. Ať už se jedná o něčí narozeniny, Vánoce, Velikonoce…zkrátka si hrají na pár, aby předešli otravným dotazům jejich příbuzných. Ale změní se tato „hraná láska“ v opravdovou? To se dozvíte ve filmu Sváteční rande.

8. Poslední aristokratka (2019)

Jak byste reagovali, kdybyste zjistili, že jste zdědili zámek? To se přihodilo Frankovi. Společně s manželkou Vivien a dcerou Marií se před příletem do Čech, na zámek Kostka, chystají na aristokratický život. Jejich představa se ale s realitou značně neshoduje. Zámek je v rozpadlém stavu, pracuje zde zvláštní personál a užívání si života na vysoké noze se rozhodně nekoná. A navíc se začne říkat, že Marie je díky svému jménu prokletá. Toho nakonec využije rodina ve svůj prospěch.

Poslední aristokratka
Poslední aristokratka (2019). Zdroj: Netflix.com

Tento český film podle knihy Evžena Bočka stojí na Netflixu za podívanou, protože dávka smíchu je zaručena.

9. Sněží, sněží… (2019)

Parta středoškoláků. Každý řeší své problémy, když ale přijde sněhová bouře, zkrátka s ní nic neuděláte a většinou někde uvíznete. Všechno špatné je však pro něco dobré. Vyřeší se tedy jejich trable?

10. S tebou mě baví svět (1983)

Maminka mě utřela lopuchem, byla na něm beruška!“ nebo „Pepíno, už toho máme dost!„. Známé hlášky z českého filmu Marie Poledňákové. Film, u kterého se zaručeně pobaví celá rodina. Protože, když se tatínkové rozhodnou se svými dětmi vydat na expedici Apalucha, o zábavu je rozhodně postaráno!

Kromě filmů Poslední aristokratka a S tebou mě baví svět najdete na Netflixu i jiné výborné české filmy.

Bonus pro sledování Netflixu

Kromě vánočních filmů můžete na Netflixu najít také vánoční seriály. Doporučujeme:

Vánoce u našich (2019)

Vánoce u naších. Zdroj: YouTube.com

Dash & Lily (2020)

Dash & Lily. Zdroj: YouTube.com

Vánoce jsou spojeny s hodováním a dobrým jídlem, proto ani k filmu nezapomeňte na menší občerstvení.

Zkuste také nejlepší historické filmy nebo filmy podle skutečné události.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
1
Trapas
0

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více:Kultura