CestováníKultura

Ukrajina: Jaká 3 města musíte určitě navštívit?

Vůně horkého boršče s trochou zakysané smetany, višňové vareniky, milí lidé a skvělé ceny. To je Ukrajina. Země, která není typickou dovolenkovou destinací, avšak turistům má hodně co nabídnout. Písčité pláže, tiché hory i mohutné opevněné hrady. Pojďme se nyní podívat na města, odkud stojí za to začít s jejím objevováním.

Jaká města navštívit na Ukrajině?

Ukrajina má přes 40 milionů obyvatel a nabízí nespočet zajímavých měst a městeček. Znáte všechny z následujícího výběru?

Přečtěte si také článek o cestě do Afriky a nejzajímavějších památkách v Londýně.

Historický Lvov

Projděte se historickými uličkami tohoto starobylého města. Jeho centrum je zapsáno na seznam Světového dědictví UNESCO. Vylezte na vyhlídku Vysoký zámek a podívejte se na město z výšky. Navštivte muzeum čokolády a nezapomeňte se svézt tramvají. Za jízdenku dáte jen pár korun! Lvov je také městem zábavy, skvělých restaurací, barů a kaváren.

Kyjev

Nepochybně začněte návštěvu hlavního města Kyjevskopečerskou lávrou, pravoslavným klášterním komplexem s mnoha zlatými kupolemi, který je pro město ikonický. Stejně ohromující je také obří socha Matka Vlast. Cestu k ní nemůžete minout. Je tak vysoká, že ji uvidíte odkudkoliv! Pár kilometrů za městem se také nachází známá Janukovyčova vila. Honosná rezidence bývalého ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče, která dnes slouží jako turistická atrakce.

Prázdninová Oděsa

Moře, pláže, bary, restaurace. Je tohle dovolená, podle vašeho gusta? I takový druh cestování je na Ukrajině možné zažít. A kde? V Oděse. Toto přímořské letovisko se nachází na pobřeží Černého moře. Pokud si na válení na pláži nepotrpíte, nevěste hlavu. Navštivte známé Potěmkinovy schody či místní divadlo.

Jakou dopravu na Ukrajinu zvolit?

Autem, autobusem, vlakem i letecky. Možností je mnoho. Při pozemní dopravě je však potřeba počítat s možným čekáním na celnicích. To se může pohybovat v rozpětí minut, ale spíše i hodin. Letadlem jste z Prahy v Kyjevě za dvě hodiny, autobusem asi za dvacet. Ať tak či tak, nezapomeňte si doma pas, bez něj Vás do země nepustí.

A kam dál…

Lvovem, Kyjevem a Oděsou ale objevování nekončí. Naopak! Nedaleko Chotyně se tyčí obrovská pevnost, stejně tak stojí za návštěvu i hrad v nedalekém Kamenci Podolském. Úchvatné jsou také všudypřítomné pravoslavné kostely s modrými střechami a zlatými kupolemi. Takovou najdete třeba Užhorodě poblíž slovenských hranic. Do přírody vyrazte do Karpatského národního přírodního parku a za dobrým jídlem můžete, no prostě kamkoliv. K cestování po městě využívejte malé autobusy maršrutky. Je to zážitek, který nesmíte vynechat!

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
RadkaK
Studuji žurnalistiku, píšu, čtu, plavu, běhám, šiju a učím se cizí jazyky. Můj oblíbený pohled na svět je z letadla. Ráda objevuju nové chutě, jsem zapálená kuchařka a jednoduše miluju jídlo.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *