Cestování

Cesta do Afriky a otázky, které vás určitě někdy napadly

Chcete se vydat na cestu do Afriky dokonce jako sólo cestovatel? Není to nebezpečné a jde to vůbec? Napadne mnohé. Ani mě samotnou Afrika až tak nelákala. Nebyla jsem si jistá, jestli je to bezpečné, a to hned z několika důvodů. Jakmile jsem si o tom ale něco přečetla a proklikala se fotkami, usoudila jsem, že Afrika na mě čeká, stejně jako na vás!

Které země v Africe patří mezi nejbezpečnější?

Podívejte se na náš výčet afrických zemí.

Další cestovatelské články:

Ghana

Ghana je politicky stabilní země. Patří mezi velmi bezpečné země západní Afriky. Když se rozhodnete cestovat do Ghany, najdete tam krásné pláže, nádherná panoramata, přístavy. Moderní města a starobylé pevnosti, také deštný prales. Pokud jste v Africe ještě nikdy nebyli, je pro Vás Ghana ideální start.

Botswana

Tato země byla v roce 2019 vyhlášena jako nejvíce bezpečná země Afriky, takže pokud rádi cestujete sami, Botswana bude dobrá volba. Mezi místa, která stojí určitě za to navštívit, bych zařadila poušť Kalahari, solné pláně Makgadikgadi Pans nebo Národní park Okvango, kde můžete pozorovat například neuvěřitelná zvířata, jakými jsou hroši a nespočet dalších.

Rwanda

Rwanda je zemí východní Afriky. Přes krutou minulost, občanské války se dnes přezdívá Singapur Afriky. Je to civilizovaná a vyspělá země. Pokud zde budete, neopomeňte navštívit Gorily, Vulkanický národní park, safari nebo národní park Akagera.

Afrika na vlastní pěst

Pokud máte stále pochybnosti, zda je vhodné cestovat do Afriky tzv. na vlastní pěst. Podívejte se na diskuzi těch, kteří již nějakou část Afriky procestovali. Je určitě dobré být ostražitý a mít patřičný respekt k místním obyvatelům a zvyklostem. Pokud se ale vyloženě nevydáte do epicentra nebezpečí, užijete si cestu do Afriky a ještě budete překvapeni, proč jste tak dlouho pochybovali.

Na co se připravit při cestách do Afriky?

Už víte, které země můžeme považovat za bezpečné a také že se nemusíte zase tolik bát, pokud chcete odjed třeba i sami. Co je nutné zařídit dopředu a na co se připravit před samotnou cestou?

Letenky

V případě letenek záleží v jakém období se na cestu chystáte. V průměru můžeme říci, že se cena letenek pohybuje okolo 15.000 Kč. Sledovat letenky můžete na různých srovnávacích portálech.

Víza

Obecně nelze shrnout, zda potřebujete či nepotřebujete do Afriky víza. Liší se to stát od státu. Pokud bychom se zaměřili na státy, o kterých jsme se zmiňovali v tomto článku, tak do Botswany víza nepotřebujete. Co se týká Ghany, tak zde jsou víza nutná, co přesně budete potřebovat, abyste víza získali? U Rwandy je taktéž nutné zažádat o udělení víz, zde je seznam potřebných dokumentů.

Očkování

Určitě je dobré mít „cestovatelský základ“, což je očkování proti žloutence typu A a žloutence typu B, tetanu. V některých zemích Afriky je povinnost mít očkování proti žluté zimnici. Dokonce je povinné pro udělení víza. Dále se doporučuje očkování proti břišnímu tyfu nebo malárii. Všechna tyto očkování kromě tetanu (ten je zadarmo) stojí v průměru 1.000 – 1.500 Kč.

Ubytování a strava

Záleží, zda budete cestovat low-cost nebo máte rádi luxusní hotely. Také, jestli budete cestovat, anebo setrváte na jednom místě. Ceny ubytování se pohybují nejníže kolem 200 Kč za noc/osoba. Ale může být 1.500 Kč za noc/osoba. U stravování je to stejné. Obecně platí, že pokud se budete stravovat na ulici či v místních restauracích, ušetříte. Hodně se jí maso a ryby.

Ceny a smlouvání

Zde hodně záleží na tom, kam jedete. Například v Ghaně je smlouvání běžná záležitost. Ceny můžete snížit za taxi, v pouličních obchodech nebo za různé výlety. V jiných státech Afriky už tomu tak ale být nemusí. Lidé jsou většinou milí a přátelští. Mnoho z nich, ale vidí v turistech pouze peníze, takže buďte ostražití. Neplaťte několinásobně víc za službu, která by normálně stála polovinu.

Kultura a lidé

Tzv. kulturní šok váš určitě čeká, ale po aklimatizaci na místní prostředí uvidíte, že lidé jsou milí a domluvíte se s nimi bez problému anglicky. Budou si s vámi chtít zapovídat, odkud jste a kam cestujete. Možná se s vámi budou chtít vyfotit.

Namotivoval vás článek dostatečně a kupujete letenku? Já už téměř ano.

Přečtěte si také článek o nejzajímavějších památkách v Londýně nebo o 8 tipech na výlet do Chorvatska.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *