Bydlení

Jak na bezpečné dveře do bytu?

Kdykoli, když odcházíte z domu, necháváte za sebou vše, co je vám blízké. A pro zloděje jde o lákavou nabídku. Proto je dobré vědět, že je váš byt pořádně zabezpečený. Ať už odcházíte jen do práce, nebo jedete na dovolenou. Jste si jistí, že jste pro bezpečnost vaší domácnosti udělali vše? Poradíme, na co byste neměli zapomínat.

dveře

Začněte pojistkou

V případě, že budete mít to „štěstí” a navštíví vás lupiči, je dobré alespoň vědět, že máte uzavřenou dobrou pojistku. Ta vám dokáže pokrýt náhrady za odcizený majetek a poškození dveří do bytu.

V ideálním případě ale na vyplácení pojistky vůbec nemusí dojít. Proč? Protože se k vám lupiči jednoduše nedostanou. Pokud zjistí, že máte bytové bezpečnostní dveře, pravděpodobně se rovnou otočí a půjdou se podívat o patro výš. Moc dobře totiž ví, že nemá smysl ztrácet čas snahou překonat bezpečnostní dveře do bytu a riskovat nahlášení na policii.

Další výhodou je, že s kvalitními dveřmi do bytu můžete získat i slevu na pojistce.

Pořiďte si pořádné bezpečnostní dveře do bytu

Bez kvalitních dveří do bytu to nepůjde. Pokud totiž lupič není akrobat, dostane se k vám pouze přes ně. A zatímco klasické dveře jednoduše otevře nebo případně vypáčí i začínající zloděj, na bytových bezpečnostních dveřích si vyláme zuby i profík.

Rozhodnout se pro investici do bezpečnostních dveří se opravdu vyplatí. Peníze, které do koupě dveřního křídla vložíte, se vám vrátí v podobě klidného spánku.

Jaké parametry by měly dveře splňovat? Důležitá je především bezpečnostní třída 3. Díky ní jsou dveře odolné proti použití šroubováku, páčidla nebo třeba ruční vrtačky. Speciální bezpečnostní trny se zase postarají o to, že křídlo nebude možné jen tak vysadit.

Další předností takových bytových bezpečnostní dveří jsou jejich vynikající tepelně-izolační vlastnosti, protihluková ochrana a protipožární ochrana. Na otravný hluk z chodby nebo ztrátu tepla v zimě tak můžete konečně zapomenout.

dveře 4

Všechno nechte na odbornících

Chcete si být jistí, že se z vašeho bytu stane nedobytná pevnost? Pak se obraťte na dodavatele, který má dlouholeté zkušenosti a spoustu spokojených zákazníků. V nabídce české společnosti HT dveře najdete hned několik dřevěných dekorů i další barev dveří, nebude proto problém je sladit s vaším interiérem.

Součástí dveří do bytu bude pro ještě větší bezpečí také bezpečnostní zámek, přídavný zámek, dřevohliníkový práh, protipožární páska a protipožární kukátko.

Zkuste také článek o kompostování na zahradě nebo o tom, jak rychle vystřízlivět.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
1
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
Patrik
Zajímají mě všechna zákoutí digitálního marketingu, investice i osobní rozvoj. Spolupracuji v rámci konzultací na vybraných větších online projektech a také mám několik vlastních jako zijuspesne.cz nebo zakeri.cz.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více:Bydlení