Kultura

Top 12: Nejlepší filmy o autech

Automobily jsou pro mnoho lidí zdrojem fascinace a zájmu. A není divu, že se staly hlavním tématem mnoha filmů. Od legendárních závodních snímků až po příběhy o obyčejných lidech, kteří se snaží dosáhnout svých snů. V tomto článku se podíváme na nejlepší filmy o autech.

Bullitt (1968)

Tento film se stal legendou zejména díky nezapomenutelné honičce aut na ulicích San Franciska. Hlavní roli ztvárnil Steve McQueen jako detektiv Frank Bullitt, který se snaží ochránit svědka v kriminálním případě.

Nejlepší filmy o autech

Rychle a zběsile (2001)

První film z populární série o závodech ulicemi Los Angeles. Vin Diesel a Paul Walker se stali ikonami díky svým rolím a film inspiroval celou generaci k úpravám aut a závodům na silnicích.

Rychle a zbesile

Days of Thunder (1990)

Tom Cruise ztvárňuje závodníka Colea Tricklea, který se snaží uspět v nejtěžší a nejprestižnější závodní sérii – NASCAR. Film je plný akce a napětí a zachycuje atmosféru závodů na okruhu.

auta

Rivalové (2013)

Závodní drama režiséra Ron Howarda o soupeřících závodnících Jamesi Huntem a Niki Laude. Film se zaměřuje na jejich rivalitu a souboj o titul mistra světa v roce 1976.

Filmy o autech

Le Mans (1971)

Steve McQueen se vrátil do závodního prostředí ve filmu o závodu 34 hodin Le Mans. Film je plný autentických záběrů z okruhu a ukazuje tvrdou realitu závodů na této nejtěžší traťové soutěži.

Závody

The Cannonball Run (1981)

Tento snímek je založen na skutečných závodech Cannonball, které se konaly v 70. letech. Film se zaměřuje na šílenou jízdu přes Ameriku, kde je cílem dorazit jako první až do Los Angeles.

Nejlepší filmy o autech

Ford v Ferrari (2019)

Skvěle zpracované drama o závodech 24 hodin Le Mans v roce 1966. Matt Damon a Christian Bale excelují v rolích závodníka a konstruktéra, kteří se snaží vytvořit auto, které by mohlo porazit Ferrarri.

Nejlepší filmy o autech

Cars (2006)

Animovaný film od studia Pixar se zaměřuje na svět aut a jejich příběhy. Hlavní postavou je blesk McQueen, závodní auto, které se snaží dosáhnout úspěchu v nejslavnějším závodě na světě – Závod Indianapolis 500.

Nejlepší filmy o autech

Gone in 60 Seconds (2000)

Nicolas Cage a Angelina Jolie se objevují v tomto akčním snímku, kde se Cageova postava pokouší ukrást 50 aut v rámci jednoho týdne. Film je plný adrenalinových scén s auty a příběh nabízí mnoho napětí a akce.

Nejlepší filmy o autech

The Italian Job (1969/2003)

Dva filmy, jeden název. Oba filmy se zaměřují na loupežné přepadení a útěk s ukořistěnými auty. Původní verze z roku 1969 je klasický britský film, zatímco remake z roku 2003 nabízí moderní zpracování s hvězdným obsazením.

Nejlepší filmy o autech

Christine (1983)

Tento hororový film je založen na stejnojmenné knize Stephena Kinga. Christine je závodní auto z 50. let, které si svého majitele vybírá sám. Film nabízí mnoho strachu a napětí a Christine se stala jednou z nejikoničtějších autovládců v historii filmu.

Nejlepší filmy o autech

Rush Hour (1998)

I když se tento film nezaměřuje výhradně na auta, nemohl chybět v této seznamu. Jackie Chan a Chris Tucker se setkávají v tomto akčním komediálním snímku, kde musí spolupracovat, aby zachránili dceru čínského konzula. Film nabízí mnoho akce a humoru, ale také mnoho zajímavých aut, včetně legendárního Mitsubishi Evo IV.

Nejlepší filmy o autech

Toto jsou nejlepší filmy o autech. Přečtěte si, jaké jsou :

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
2
Super
1
Nic moc
0
Trapas
0
Kamila Vargová
Jsem studentkou VŠ v Praze. Ráda píšu, maluju a hraju na klavír. Maluju v aplikaci Procreate třeba portréty, cokoliv podle fotografií a následně je tisknu na oblečení. Tudíž se jedná o originální kousky.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více:Kultura