Nezařazené

TOP 5: Nejlepší Netflix seriály

Bojujete také s pocitem, že v televizi „nic nedávají“? Zkuste Netflix. Naleznete tam spoustu filmů a seriálů, českých i zahraničních. Některé jsou dabované, zároveň je to ale skvělá příležitost, jak si procvičit angličtinu (nebo jiný jazyk) u programu v původním znění s titulky. Většina seriálů na Netflixu má kvalitní zvukový podklad i soundtrack. A jaké tipy pro Vás máme?

Stranger Things

Americký sci-fi hororový seriál, 3 řady, celkem 25 dílů, každý cca 60 minut.

V malém městečku Hawkins zmizí za záhadných okolností dvanáctiletý kluk Will. Hledá ho policie v čele s Jimem Hopperem, jeho matka, bratr a do pátrání se na vlastní pěst zapojí i jeho tři kamarádi (Mike, Lucas a Dustin). V lese se setkají s tajemnou dívkou – Eleven, která má nadpřirozené psychokinetické schopnosti. S její pomocí odhalují existenci záhadného světa, kterému začnou říkat Upside Down. V této jiné dimenzi je uvězněn Will pronásledován děsivými stvořeními, která pronikají i do reálného světa. Zvítězí naši hrdinové nad monstry?

Netflix láká posledním nabitým trailerem na třetí řadu seriálu ...
Stranger Things – 2016, tvůrci Matt & Ross Duffer

Přestože nemám ráda ani sci-fi, ani horory – tento seriál doporučuji, je napínavý, herecké výkony, hudba i efekty jsou skvělé. V současné době se natáčí 4. pokračování.

The Good place – Dobré místo

Americký sci-fi sitcom, 4 série po 12-13 epizodách, každá cca 20 minut.

Hlavní postava seriálu Eleanor zjišťuje, že při nehodě zemřela a vstoupila do posmrtného života na Dobré místo. Vše se zdá být ideální, učitel Michael a robotická žena Janet ji seznámí s její spřízněnou duší – Chidim a pozná i další obyvatele – Jasona či Tahani. Eleanor však ví, že je na Dobrém místě omylem, protože za života nedělala dobré skutky jako ostatní. Snaží se však přizpůsobit, aby se nedostala na Zlé místo. Děj je plný zápletek a nečekaných zvratů.

Na Dobré místo se podíváme naposledy | The Good Place (Dobré místo ...
Dobré místo, 2016 – 2020, tvůrce Michael Schur

První řada byla a skvělá, překvapivý byl její závěr, a proto i druhou řadu jsme shlédli takřka najednou. Další části už byly trochu vyumělkované, ale vydrželi jsme až do posledního dílu!

The Big Bang Theory – Teorie velkého třesku

Americký sitcom ze světa mladých fyziků, 12 sérií, celkem 279 epizod, 1 díl cca 20 minut.

Dva fyzici – Sheldon a Leonard žijí ve světě plném fyzikálních a matematických vzorců a záhad. Takto by se děj seriálu zdál nudný, opak je ale pravdou. Do jejich životů vstupují i jejich kamarádi Howard, Rajesh, Penny, Bernadette či Amy a rozvíjí se spousta vtipných zápletek ze života okořeněná svérázným humorem.

Teorie velkého třesku, 2007 – 2019, tvůrci Chuck Lorre & Bill Prady

Tento seriál už nejspíš všichni znáte z televize, já ho objevila až na Netflixu. V původním znění nemá chybu. Sledování Teorie velkého třesku je návykové!

La Casa de Papel – Money Heist – Papírový dům

Španělský seriál, 4 série, celkem 38 epizod, 1 díl cca 50 minut.

Záhadný muž, kterému všichni říkají Profesor, naplánoval se skupinou 8 dalších zlodějů přepadení Královské tiskárny cenin. Nechtějí nikomu ublížit, nechtějí vlastně ani krást – chtějí si vytisknout nové peníze a zmizet. Plán je důmyslně promyšlen, Profesor celé přepadení řídí zvenku, s šéfkou policie Raquel se dokonce začne vídat v soukromí. Každá z postav, které nesou jména hlavních měst (Berlin, Oslo, Helsinky, Rio, Tokio, Nairobi, Moskva a Denver) má svůj příběh. Stres, emoce a mezilidské vztahy jsou to, co vyvolá odklon od původního plánu…

Netflix má další hit. Španělské krimi Money Heist se stalo druhým ...
Papírový dům, 2017 – 2020, Alex Pina

Aktuálně jsme v polovině sledování tohoto seriálu. Neumím si zatím představit, co vše se ještě může stát a těším se na další díly.

Tyto 4 seriály provází mě a moji rodinu dobou koronavirovou. Pokud je neznáte, zkuste. Na Netflixu najdete i mnoho dalších!

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0

6 Okomentováno

  1. Skvělé rady. Jdu se koukat.

    1. Jsem zvědavá, jestli už na něco koukáte? A líbí se? 🙂

  2. […] jste během pandemie shlédli všechny skvělé seriály na Netflixu? Na všech marvelovkách jste byli v kině a domníváte se, že to stačí? Nebo jste velký fanda […]

  3. […] 📌Tip: Podívejte se na nejlepší seriály na Netflixu. […]

  4. […] 🎞Tip: Už jste viděli nejlepší seriály na Netflixu? […]

  5. […] teenager nemiluje seriály a poslech hudby? Radost můžete mladé slečně udělat například předplatným Netflixu nebo […]

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *