Jak na ...

5 tipů, jak si vydělat peníze v dnešní době

Jak legální cestou nabýt finance? Mladí i staří lidé si v dnešní době mohou slušnými způsoby vydělat peníze. Záleží jen na jejich vynalézavosti a chuti pracovat. Vyjmenuji vám možnosti a dozvíte se, kterak zhodnotit peníze, aby se jejich hodnota uchovala i po letech.

Odměna za práci pro všechny věkové kategorie

Ať jste člověk, který zrovna vyšel základku, nebo třeba důchodce, můžete si přilepšit pracovní aktivitou. V současném demokratickém státě nemusíte být nutně zaměstnanec, ale otevřená je pro vás i možnost začít podnikat. Kromě příležitosti pracovat můžete také například investovat a zajistit si tak pasivní příjem – způsob, který vám generuje výdělek, aniž byste museli vyvinout jakoukoli aktivitu. Můžete vydělávat, i když zrovna spíte. 

Jak zjistím, na jakou práci se hodím?

Získat práci snů je snem každého člověka. Dnes již v České republice není komunismus, a tak máte šanci nabývat peníze takovým způsobem, jaký sami chcete. Nikdo vás nesesadí z prestižního místa z politických důvodů, aby zahodil váš talent do koše. Díky internetu, na němž se také skvěle hledají pracovní nabídky, existují výdělky online. Někteří zaměstnavatelé vám dají svobodu v příchodech a odchodech do práce a možnost pracovat naplno či částečně z domova. Můžete si zkusit přečíst tento ultimátní článek o tom, jak vydělat na internetu nebo o tom, jak obecně můžete vydělat.

Nevíte, na jakou práci se hodíte? Položte si tyto otázky: Jsem ranní ptáče, nebo noční sova? Bývám aktivnější, až když se vyspím, nebo chci mít odpoledne volné? Co mě vždy bavilo dělat? Proč si tímto způsobem nevydělávám? Chci pracovat 8 hodin denně, nebo 12 hodin? Potřebuji k životu flexibilitu – čas na své koníčky a rodinu? Musím práci skloubit s dětmi? 

Samozřejmě byste si měli hledat takový džob, který vás vnitřně naplňuje. Musíte v něm vidět nějaký smysl. Je lepší vzít o trochu méně placenou práci, která vás ale baví a užíváte si ji, než džob za velkou odměnu, avšak bez pocitu naplnění, když ani nevíte, jaký to má význam pro společnost a nutíte se vůbec do té práce chodit. Chcete mít čas na své koníčky? Můžete být digitální nomád – člověk, který pracuje na cestách. 

Jak si vydělat peníze v dnešní době?
Jak si vydělat peníze v dnešní době?

Tip: Chcete vědět, jak si rychle vydělat peníze na internetu? Tak si přečtěte náš článek a zkuste některé tipy!

Kde sehnat práci? 

Dobré je ucházet se o místo přes známé, ale také tak, že do vámi zvolené firmy osobně přijdete, zavoláte tam či napíšete. Trendem současné doby je hledání práce na internetu. Existují různé pracovní portály včetně webu úřadu práce a ulovit nějakou pěknou spolupráci můžete i na Facebooku. Na této sociální síti se ideálně přidejte do facebookových skupin, které nabízejí práci, a to buď jakoukoli, anebo přímo v oboru, jenž vás nejvíce zajímá. Pokud vám jde o to, aby bylo zaměstnání někde poblíž vašeho bydliště, přidejte se do skupiny, kde jsou nabídky tohoto okresu.

Pokud si myslíte, že na vysněný džob nemáte dostatečnou kvalifikaci či zkušenosti, neváhejte si vzdělání doplnit třeba doděláním maturity či nástupem na vysokou školu. Není to však nutné, protože často postačí rekvalifikační kurz. Anebo neplacené stáže (bez nutnosti studovat), kde vyměníte svou aktivitu za feedback od druhé strany, nebo samostudium z knížek a internetu. 

Tip: Dobrým startem pro získání práce jako redaktor či copywriter je absolvování stáže copywritingu, kterou vřele doporučujeme.

Jaké pracovní úvazky existují?

Dohoda o provedení práce nebo dohoda o pracovní činnosti se často spojují se studenty, matkami s dětmi a důchodci, ale nemusí to být paušálně jen o nich. Někomu zkrátka tento úvazek vyhovuje, protože je dostatečně flexibilní a zajistí jim svobodu. 

Hlavní pracovní poměr je stálé místo neboli plný úvazek. Zpravidla bývá na 40 hodin týdně. Zahrnuje právo na placenou dovolenou, příplatky za práci přesčas, za noc a nárok na nemocenskou v případě dočasné pracovní neschopnosti. Na tu mají právo všichni, kdo si platí sociální pojištění. 

Kromě role zaměstnance se můžete realizovat i formou opačnou: založit firmu či živnost a šéfovat si sami. V dnešní době internetu a demokracie vám také nic nebrání tomu, abyste vydělávali tím, co vás opravdu baví, a dokonce si vymysleli takovou pozici, která dosud neexistuje. Zpeněžte zkrátka to, co umíte a k čemu máte pozitivní vztah. 

Populární je i různé typy úvazků a smluv kombinovat. Něco lze dělat dlouhodobě pravidelně/nárazově, jedna pracovní činnost bude vaším hlavním výdělkem, druhá vedlejším. Buďte kreativní a užívejte si práci. 

Tip: Pokud chcete pracovat a zároveň být na dovolené, staňte se digitálním nomádem.

Investování

Nákupem akcií se můžete stát spolumajitelem nějaké firmy. Vlastnictvím kryptoměny, jakou může být například bitcoin, je také možnost si přijít na pěkné peníze. Potřebujete ovšem velký kapitál, což často znamená, že si musíte vzít půjčku. Totéž platí i o investování do nemovitostí, například bytů, které pak pronajímáte lidem a máte z toho peníze. Takový příjem může pokrýt všechny vaše potřeby, když se třeba zrovna v podnikání nedaří nebo něco takového. Kupte si rybníky a do nich okrasné ryby a vydělávejte jejich prodejem. Poměrně nejlépe z investičních instrumentů vycházejí akcie, které mají dlouhodobě skvělou návratnost a můžete si je jednoduše koupit na některé z investičních platforem.

Jak si vydělat peníze v dnešní době?
Jak si vydělat peníze v dnešní době?

Tip: Pokud by vás zajímalo, jak se stát bohatým, neváhejte se inspirovat naším článkem.

Pasivní příjem online

Velmi lehce pochopitelný způsob, jak si zajistit pasivní příjem, je začít podnikat na internetu. Máte nějaké znalosti, jež chcete za peníze předat dále? Natočte video o svém know–how nebo o něm napište knihu či e–book! Každý člověk, který to zhlédne či přečte, se stane vaším zákazníkem. Další možnost, jak přijít k penězům online, je vést si blog. Ten kromě psaného obsahu zaplňte také reklamami, které vám budou generovat zisk. 

Jak vidíte, způsobů, jak vydělat peníze (třeba i na Youtube), je mnoho. Vyzkoušejte si je a hledejte další cesty k finančnímu úspěchu.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
Petra Sýkorová
Jsem redaktorkou skautského časopisu Roverský kmen. Ve volném čase píši básně, povídky a knihu. Také ráda čtu a chodím do přírody. Vystudovala jsem maturitní obor podnikání.

    Chci k tomu něco říci

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *