Jak na ...Kultura

10 Tipů: Originální nápady, kam vyrazit na rande

Konečně jste si domluvili první schůzku, a chcete ji/jeho okouzlit? Nebo máte chuť jen potěšit svoji polovičku v dlouhodobém vztahu? Schůzka v kavárně u kávy vám ale přijde moc obyčejná. Proto jsou tu tipy na rande, kam vyrazit.

Tip na rande - sledování západu slunce nad městem.
Pár sledující západ slunce. Zdroj: Pixabay.com

Článek nabízí 10 originálních tipů na rande, při kterých svoji polovičku rozhodně zaujmete a ohromíte! Pojďme se na ně podívat.

Tip: Pokud byste přeci jen chtěli do kavárny, tak se podívejte na naše tipy nejlepších kaváren v Praze.

Tipy na první rande

Na první schůzce je pro vás důležité udělat dobrý dojem. Proto je nejen zásadní konverzace, ale také místo, kam se vydáte.

A ještě jedna rada: stydlivost a ostýchavost nechte doma, a vaše první rande si pořádně užijte!

1. Pozorování hvězd přímo z planetária

Pohled na hvězdnou oblohu rozhodně patří mezi ty nejromantičtější zážitky, které spolu můžete prožít. Navštivte tedy planetárium a nechte se pohltit kouzlem hvězd a celého vesmíru.

Tip na rande - pozorování hvězdné oblohy
Hvězdná obloha. Zdroj: Pixabay.com

2. Horolezecká stěna

Pokud máte rádi adrenalin a sport, horolezecká stěna je ideální volba. Navíc zjistíte, jestli máte v partnerovi oporu. Bude-li vás při stoupání do výšek dobře jistit, není se čeho obávat.

V letních dnech za hezkého počasí můžete společně své schopnosti prověřit na ferratách, které se staly v posledních letech velkým hitem.

3. Ponořte se do světa medúz

Originální místem pro schůzku může být Svět medúz v Praze. Tato expozice se pyšní 38 akvárii s 30 druhy medúz. Audiovizuální projekce přibližuje krásu podmořského života, která vás oba uchvátí.

Tip na rande - návštěva světa medúz.
Medúzy. Zdroj: Pixabay.com

4. Návštěva zážitkové restaurace

Proč jít na klasický oběd nebo večeři, když si tuto činnost můžete „okořenit“? Dopřejte si gastronomický zážitek například na lodi nebo na jiném zajímavém místě, třeba na zámku.

Tipy na rande pro zpestření vztahu

Na každém vztahu je potřeba neustále pracovat, posouvat ho dál a tak si z vašich všedních dní udělejte dny nezapomenutelné!

5. Výlet dodávkou na romantické místo

V posledních letech patří právě tento způsob cestování mezi velmi oblíbené. Vybrat vůz si můžete v široké síti půjčoven dodávek po celé republice.

Cestování dodávkou.
Pár užívající si společné chvíle. Zdroj: Pixabay.com

Pak stačí vybrat romantické místo s krásným výhledem a užívat si společných chvilek. Třeba při západu slunce. Přečtěte si také článek o pěti krásných místech v ČR.

6. Vytvořte si domácí kino

Návštěva kina patří mezi časté volby, kam vyrazit na rande. Zajímá vás, jak si tuto odpočinkovou zábavu zpestřit?

Stačí sehnat projektor, plátno, připravit lahodné občerstvení a domácí kino je na světě! Promítněte si romantický film nebo český film na Netflixu. Pro navození romantické atmosféry můžete prostor vyzdobit světly a svíčkami.

Film
Film. Zdroj: Pixabay.com

7. Tipy na tvůrčí kurzy

Návštěva kurzu, kde společně tvoříte, rozhodně sbližuje a rozvíjí vaši kreativitu. Vhodným tipem jsou kurzy malování, keramiky nebo fotografování.

8. Lekce salsy nebo vášnivého tanga

Návštěva tanečních lekcí.
Taneční pár. Zdroj: Pixabay.com

Přitisknete tělo na tělo a necháte se unášet na vlnách hudby. Tento jedinečný zážitek můžete prožít na tanečním parketu. V každém větším městě najdete taneční školu, tak neváhejte a přihlaste se!

9. Najděte cestu z únikové hry

Dostanete se do konkrétního období a konkrétní situace a vaším úkolem je dostat se ven. Zde si nepochybně prověříte, jak je na tom vaše vzájemná spolupráce.

10. Nechte se unášet vzhůru do oblak

Let horkovzdušným balónem? Rozhodně originální nápad na rande. Vznesete se k výškám a pod vámi krásné výhledy na krajinu. Pozor! Nejdříve ale zjistěte, zda se váš partner nebojí výšek.

Tip na rande - let horkovzdušným balónem.
Horkovzdušný balón. Zdroj: Pixabay.com

To, aby mělo vaše rande úspěch a stalo se nezapomenutelným, nezáleží jen na výběru atraktivního místa. Důležité je, abyste dokázali najít společná témata konverzace, souzněli jste, nenudili se spolu a společné chvíle si oba užili. Jedině tak se stanou tyto okamžiky jedinečné.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *