Kultura

TOP 10: Nejlepší válečné a historické romantické filmy

Pokud máte rádi filmy, tak se podívejte na naše tipy z oblasti historických a válečných filmů, které vám utkví v paměti a uchvátí vás.

Mohly by vás zajímat také nejlepší historické filmy, nejlepší fantasy filmy nebo nejlepší dobrodružné filmy.

10. Vévodkyně (2008)

Film Vévodkyně, založený na biografii anglické aristokratky Georgiany Cavendish, vévodkyni z Devonshire, může zaujmout nejen hvězdným obsazením (Kierra Knightley, Ralph Fiennes nebo Hayley Atwell), ale i Oscarem za nejlepší kostýmy. Jedná se o typický příběh mladé dívky Georgiany, které matka domluvila sňatek s významným vévodou, jež nakonec nedopadl úplně podle jejích představ. Pokud máte rádi drama z aristokratického prostředí, tento film je přímo pro vás!

9. Hledání Země Nezemě (2004)

Další příběh založený na skutečné události mapuje cestu mladého spisovatele Jamese Matthewa Barrie na počátku 20. století. Po odcizení v manželství se James (Johnny Depp) setkává s mladou vdovou Sylvií (Kate Winslet) a jejími čtyřmi dětmi. Právě tahle rodina je mu inspirací pro jeho nesmrtelného Petra Pana. Pokud jsem vás dosud nepřesvědčila, Oscar za nejlepší hudbu a dalších 6 nominací by mohlo.

8. Daleko od hlučícího davu (2015)

Na motivy známé knihy od Thomase Hardyho z roku 1874, Daleko od hlučícího davu vypráví příběh krásné a svéhlavé Bathsheby Everdene (Carey Mulligan), která do viktoriánské Anglie druhé poloviny 19. století příliš nezapadá. Když po svém strýci zdědí usedlost v panství Wessex, stane se z ní silná nezávislá statkářka, která k překvapení všech nepotřebuje muže po svém boku. Nakonec se v jejím životě však přece jen někdo objeví, jak se říká, srdci neporučíš.

7. Královna Viktorie (2009)

Životopisný snímek o královně Viktorii (Emily Blunt), která nastoupila na britský trůn v pouhých osmnácti letech a měla druhé nejdelší období vlády, celých 63 let a 7 měsíců. Film samozřejmě nesleduje celý její život, jen mládí a první roky vlády. I to však stačí na pořádné drama, přece jen vládnout a ještě žena, to chce pořádné nervy. Pokud máte rádi intriky a nějakou tu romantiku, nemůžu, než doporučit. Kromě celé řady cen stojí za zmíňku i Oscar za nejlepší kostýmy.

6. Belle (2013)

Film inspirovaný obrazem z 18. století se věnuje životu Dido Elizabeth Belle Lindsay (Gugu Mbatha-Raw), dcery urozeného bílého námořníka a černé otrokyně. Po láskyplném rodinném prostředí čeká dívku studená sprcha v podobě uvedení do společnosti, její smíšený původ je totiž v 18. století stále pro většinu panstva nepřijatelný. Romantický film tak získává zcela jiný rozměr a předkládá realistický obraz tejdejší britské společnosti i důležitou otázku otroctví.

5. Jana Eyrová (2011)

Další adaptace knižní klasiky, tentokrát z pera anglické spisovatelky Charlotte Brontëové, uchvátí nejen milovníky romantismu. Film jako takový však hraničí až s gotickým hororem. Vypráví příběh Jany Eyrové (Mia Wasikowska), které se i přes těžké dětství podaří najít práci vychovatelky dívky Adele Varensové. Její opatrovník Edward Rochester (Michael Fassbender) Janu naprosto okouzlí. I on má však svou minulost a s ní i tajemství, které může jejich románek významně zkomplikovat.

4. Malé ženy (2019)

Nové zpracování jednoho z nejznámějších literárních děl se může pyšnit velkým počtem filmových hvězd světového formátu, jako je například Emma Watson, Timothée Chalamet nebo Meryl Streep. Notoricky známý příběh vypráví o čtyřech sestrách, pocházejících z chudé, ale šťastné rodiny žijící v městečku Concord, Massachusetts. Každá z nich je jiná a má své vlastní sny, vždy se však může spolehnout jedna na druhou.

Zkuste také:

3. Gejša (2005)

Teď zamíříme na dálný východ, kde se malé holčičce Chiyo (Čang C`-i) z rybářské vesnice podařilo stát se Sayuri, nejslavnější gejšou v celém Japonsku. Celým příběhem ji provází Ředitel (Ken Watanabe), muž, do kterého se zamilovala už jako dítě poté, co jí koupil zmrzlinu. Od té chvíle dělá vše proto, aby jej znovu viděla, chce se stát gejšou, jen aby mu mohla být nablízku. Potom však přijde konec druhé světové války a její život se zase jednou obrátí vzhůru nohama. Uvidí ještě někdy Ředitele?

2. Pokání (2007)

S filmem Pokání se přemístíme do trošku jiného žánru, pokud tedy čekáte sladkou komedii se šťastným koncem, doporučuji se porozhlédnout někde jinde. Tento dramatický snímek odhaluje příběh mladé třináctileté dívky Briony Tallis (Saoirse Ronan), která sní o tom, že se jednoho dne stane spisovatelkou. Její bujná fantazie ale zapříčiní, že obviní ze znásilnění své sestřenice nevinného člověka, přesněji zahradníka Robbieho (James McAvoy), milence své sestry Cecilie (Kiera Knightley). Z vězení se dostane až po čtyřech letech pod podmínkou, že narukuje do armády. Až tehdy si teď už větší Briony začíná uvědomovat, jaké škody svým unáhleným svěděctvím způsobila.

1. Pýcha a předsudek (2005)

První místo bezpochyby patří tomuto kultovnímu fenoménu, který si získává stále další fanoušky už více než 200 let. Knižní předloha od Jane Austenové je vám jistě všem aspoň z názvu povědomá, těm starším se možná vybaví i minisérie s Colinem Firthem v hlavní roli, ale film, který vznikl v roce 2005 si rozhodně nemůžete nechat ujít! Příběh je vlastně celkem jednoduchý, sleduje osudy rodiny Bennetových, hlavně nejstarších sester Elizabeth (Kiera Knightley) a Jane (Rosamund Pike). Když se do sousedství přestěhuje bohatý, mladý a hlavně svobodný pan Bingley, paní Bennetová začne ihned spřádat plány, jak jej dát dohromady s jedou z dcer. Oproti tomu jeho přítel, pan Darcy, svým povýšeným a uzavřeným chováním na společnost neudělá ani zdaleka takový dojem, přesto vzniká mezi ním a Elizabeth zvláštní, rozporuplný vztah.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
4
Super
4
Nic moc
0
Trapas
0
Lenka Raclavská
Jsem milovníkem studentského života s opravdu podivnými zájmy, které sahají od filosofie přes mytologii a dějiny antiky až po psychologii a mezilidské vztahy. Cestuji jedině low-cost a věřím, že sleva může být životní styl.

    Chci k tomu něco říci

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Více:Kultura