Kultura

TOP 8: Nejlepší filmy o 11. září

11. září 2001 byl dnem, který se zapsal do dějin celého světa. Teroristické útoky na Světové obchodní centrum v New Yorku, Pentagon a neúspěšný pokus o útok na Bílý dům otřásl nejen Spojenými státy, ale i celým světem. Proto není divu, že se tato událost stala inspirací pro mnoho filmařů. Zde jsou tipy na nejlepší filmy o 11. září.

Let číslo 93 (2006)

  • režie: Paul Greengrass

Tento film se zaměřuje na let 93, který byl unesen teroristy a měl být použit jako další zbraň v útocích. Film rekonstruuje události na palubě letadla a sleduje, jak se pasažéři snaží vzepřít únoscům a zachránit své životy.

Let číslo 93 aerolinek United Airlines startoval kvůli čekání na ranveji o něco později. Když letadlo dosáhlo letové výšky, už byly dostupné zprávy o unesených letadlech. Piloti dostali textovou zprávu: „Pozor na vpád do kokpitu, dvě letadla narazila do Světového obchodního centra.“ O chvilku později do kokpitu vtrhli únosci, z rádia se ozvalo dvakrát Mayday, pak se řízení zmocnil únosce. Pravděpodobným cílem letadla měl být důležitý objekt ve Washingtonu, spekuluje se o sídle Kongresu nebo Bílém domě. Pasažéři uneseného boeingu se telefonicky spojili s policií, linkou United Airlines i svými blízkými na zemi. Dozvěděli se o únosech letadel a jejich nárazech do budovy Světového obchodního centra. Podle rekonstrukce událostí se pak pasažéři odhodlali k odporu. (Zdroj- ČSFD.cz)

Filmy o 11 září

World Trade Center (2006)

  • režie: Oliver Stone

Režisér Oliver Stone se v tomto filmu zaměřuje na příběh dvou policistů, kteří se nacházeli v budově Světového obchodního centra v době teroristického útoku. Film o 11. září ukazuje jejich úsilí o přežití a následné úsilí o záchranu dalších obětí.

Filmy o 11 září

Volání o pomoc (2007)

  • režie: Mike Binder

Adam Sandler se ve své dramatické roli snaží zvládnout ztrátu manželky, která zemřela v útocích 11. září. Film sleduje jeho terapii a jeho setkání s bývalým spolužákem (Don Cheadle), který mu pomáhá zvládnout trauma. Snímek patří mezi nejlepší filmy o 11. září. Je emotivní a celkový citlivý přístup k tématu ztráty vyvolává ve člověku naději a uzdravení.

Film o 11 září

Chlapi (2002)

  • režie: Jim Simpson

Film „Chlapi“ (2002) byl režírován Jimem Simpsonem a jeho hlavními hvězdami jsou Sigourney Weaver a Anthony LaPaglia. Film se odehrává po útocích na Světové obchodní centrum 11. září 2001 v New Yorku.

Snímek zachycuje rozhovory mezi novinářkou Joan, kterou hraje Sigourney Weaver, a Nickem, odborníkem na hasičskou techniku, kterého hraje Anthony LaPaglia. Joan se snaží napsat nekrology pro několik hasičů, kteří zemřeli při záchraně lidí z budovy Světového obchodního centra. Nick jí pomáhá vyrovnat se s touto tragédií a porozumět tomu, co hasiči prožili.

Shlédněte tento silným a emotivním příběh o ztrátě, naději a lásce. Je to nejen velmi působivé drama, ale také se jedná o důležitý film, který připomíná tragédii 11. září a význam práce hasičů a dalších záchranářů.

Filmy o 11 září

Nezapomeň na mě

  • režie: Allen Coulter

Užijte si romantické drama s hlubokými emocemi a silnými výkony herců. Film sleduje vztah mezi dvěma mladými lidmi, kteří se setkají v době, kdy se oba snaží překonat traumatizující události ze své minulosti. Jejich cesta k uzdravení a poznání sebe sama je nádherně vykreslená a poskytuje divákům možnost vcítit se do jejich situace.

Film se odehrává v době ekonomické krize v roce 2001, což přináší další vrstvu příběhu a poskytuje pohled na dobu, kterou si mnoho lidí velmi živě pamatuje. Tento historický kontext může být pro mnoho diváků zajímavý a osvěžující.

Shlédněte film se skvělý obsazením, včetně Roberta Pattinsona, Emmyuely Riviére a Pierce Brosnana, kteří přinášejí do celému snímku vynikající výkony.

Filmy o 11 září

Fahrenheit 9/11

  • režie: Michael Moore

Fahrenheit 9/11 je dokumentární film z roku 2004, režírovaný Michaelem Moorem. Film se zaměřuje na události po teroristických útocích z 11. září 2001 v USA a na reakce vlády prezidenta George W. Bushe.

Film obsahuje mnoho kontroverzních názorů a tvrzení a je často kritizován za své zkreslení skutečností a selektivní zobrazování událostí. Nicméně, film se stal jedním z nejúspěšnějších dokumentů v historii kinematografie a získal mnoho ocenění, včetně Zlaté palmy na filmovém festivalu v Cannes.

Moore se v dokumentu zaměřuje na různé téma, jako je například vztah mezi Bushem a rodinou Bin Ládina, úloha medií při formování veřejného mínění a konflikty v Iráku. Film se snaží ukázat, že Bushova administrativa využila útoků z 11. září k posílení své moci a podpoře svých zahraničněpolitických cílů.

Filmy o 11. Září

30 minut po půlnoci (2012)

  • režie: Kathryn Bigelow

Tento dramatický film je z roku 2012, režírovaný Kathryn Bigelow a napsaný Markem Boalem. Film se zaměřuje na lov a zabití Usámy bin Ládina americkými speciálními jednotkami v roce 2011.

Příběh je založen na skutečných událostech a sleduje úsilí agentky CIA jménem Maya, která vede pátrání po Usámovi bin Ládinovi. Film zobrazuje několik klíčových momentů v tomto pátrání, včetně mučení a sledování podezřelých v Pákistánu.

Film byl chválen kritiky za svůj autentický a realistický přístup k událostem, stejně jako za vynikající výkon hlavní herečky Jessicy Chastain, která ztvárňuje agentku Mayu. Nicméně, film byl také kritizován za zobrazování mučení jako účinného prostředku pro získání informací, což bylo předmětem diskuse o etice a účinnosti těchto praktik v boji proti terorismu.

Filmy o 11 září

Neuvěřitelně hlasitě & nesmírně blízko (2011)

  • režie: Stephen Daldry

Tento dramatický film je z roku 2011, režírovaný Stephenem Daldrym a napsaný Ericem Rothem. Film je založen na stejnojmenné knize Jonathana Safrana Foera a sleduje osudy mladého chlapce jménem Oskar, který se snaží najít záhadný klíč, který mu zanechal jeho otec, který zemřel při teroristickém útoku 11. září 2001.

Příběh se zaměřuje na Oskarovo putování po New Yorku a jeho interakce s různými lidmi, kteří mu pomáhají najít záhadný klíč a zároveň mu pomáhají vyrovnat se se ztrátou otce. Film také ukazuje, jak teroristický útok zasáhl nejen Oskara a jeho rodinu, ale také celou Ameriku.

Filmy o 11 září

Pokud chcete inspiraci na další filmy, přečtěte si následující články:

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
Kamila Vargová
Jsem studentkou VŠ v Praze. Ráda píšu, maluju a hraju na klavír. Maluju v aplikaci Procreate třeba portréty, cokoliv podle fotografií a následně je tisknu na oblečení. Tudíž se jedná o originální kousky.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více:Kultura