Kultura

TOP 10: Filmy o šikaně a násilí

S problémem šikany a násilí se setkávají lidé po celém světě. Filmy, zabývající se touto problematikou, jsou silným nástrojem k osvětlení této významné tematiky. V tomto článku vám přinášíme nejlepší filmy o šikaně a násilí.

Šikana (2001)

Tento kontroverzní film se zaměřuje na vraždu, která byla spáchána skupinou teenagerů, kteří byli obětí šikanováni. Film je založen na skutečné události a je nesmírně silným zobrazením šikany a dopadů na oběti i pachatele.

Filmy o šikaně

Útok na střední (2011) Film se zaměřuje na skupinu studentů, kteří se stávají oběťmi šikany ze strany svých spolužáků. Zatímco někteří se rozhodnou mlčet, jiní se postaví proti svým útočníkům a snaží se bojovat proti šikaně.

Musíme si promluvit o Kevinovi (2011)

Tento film se zaměřuje na příběh matky, jejíž syn spáchal masovou střelbu ve škole. Film ukazuje, jaké dopady má šikana a násilí v dětství na psychiku jedince a jak může vést k tragickým následkům.

Filmy o šikaně a násilí

Carrie (1976)

Tento kultovní horor se zaměřuje na středoškolačku Carrie, která je terčem šikany ze strany svých spolužáků. Když se jí podaří vyvinout telekinetické schopnosti, začne se mstít.

Filmy o šikaně a násilí

Kult hákového kříže (1998)

Tento film se zaměřuje na skupinu neonacistů, kteří se snaží rekrutovat mladé lidi. Film ukazuje násilí a nenávist, šikanu a diskriminaci.

Filmy o šikaně a násilí

Charlieho malá tajemství (2012)

Film se zaměřuje na středoškoláka Charlieho, který se snaží najít své místo ve světě. Film ukazuje, jak může šikana a násilí ovlivnit život mladých lidí a jak důležité je mít podporu a přátelství.

Filmy o šikaně a násilí

Protivný sprostý holky (2004)

Tento komediální film se zaměřuje na novou studentku Cady, která se snaží najít své místo mezi populárními dívkami ve škole. Když se stane součástí skupiny, zjistí, že život s populárními dívkami není tak hezký a snadný, jak si myslela. Film ukazuje, jakým způsobem se šikana může projevovat mezi dívkami a jaké mohou být důsledky pro oběti i pachatele.

Filmy o šikaně a násilí

Nenávist, kterou jsi probudil (2018)

Tento film se zaměřuje na afroamerickou teenagerku Starr, která se snaží vyrovnat se s traumatem po smrti svého nejlepšího přítele způsobenou policejní brutalitou. Film ukazuje, jak násilí a rasismus mohou vést k šikaně a jak důležité je bojovat proti nespravedlnosti.

Filmy o šikaně a násilí

A Girl Like Her (2015)

Film A Girl Like Her ukazuje příběh středoškolské studentky Jessicy, která se rozhodne natočit dokument o šikaně, kterou trpí od své spolužačky Avery. Film se zaměřuje na problémy šikany v moderní době a na to, jak se s ní dá bojovat.

Filmy o šikaně a násilí

Přehlížený (2007)

Film Přehlížený je thrillerem o středoškolském studentovi Nikovi, který je napaden a ponechán v opuštěné továrně. Když se probudí, zjistí, že je neviditelný a nikdo ho nemůže vidět ani slyšet. Film se zaměřuje na téma násilí a šikany na školách.

Filmy o šikaně

Precious (2009)

Film Precious zachycuje příběh afroamerické dívky z Harlemu, která trpí sexuálním, fyzickým i psychickým zneužíváním. Film se zaměřuje na její snahu najít sebevědomí a cestu k sobě samé.

Filmy o šikaně

Pokud chcete inspiraci na další filmy, přečtěte si následující články:

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
1
Super
0
Nic moc
0
Trapas
1
Kamila Vargová
Jsem studentkou VŠ v Praze. Ráda píšu, maluju a hraju na klavír. Maluju v aplikaci Procreate třeba portréty, cokoliv podle fotografií a následně je tisknu na oblečení. Tudíž se jedná o originální kousky.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více:Kultura